PostHeaderIcon Які існують приховані загрози при працевлаштуванні на сезонні роботи?

Щороку, в літній період очікується великий наплив студентів на сезонні роботи – зараз активно тиражуються вакансії офіціанток, англомовних екскурсоводів, хостес зі знаннями англійської мови, адміністраторів, що володіють іноземними мовами та інш. Разом з перевагами та можливостями українців покращити своє матеріальне становище та проявити себе у професійному плані виникають приховані загрози, пов’язані із основною, яка є – торгівля людьми, потрапляння у сексуальне рабство, різні види насильства.

Торгівля людьми – одна з актуальних проблем сучасної України й усього світу. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Окрім економічних причин, які змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах своєї країни, важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав, міграційного законодавства, поширення стереотипів та інш.

Група ризику

Хто ж насамперед складає групу ризику?

  • Дівчата/молоді жінки, що працюють у барах, готелях
  • Дівчата/молоді жінки, що прагнуть вийти заміж за іноземця
  • Молодь, що прагне шукати кращої долі закордоном
  • Діти (особи до 18 років), ними можуть скористатися для жебракування
  • Люди, що розглядають варіанти аренди свого житла і проживання з іноземцями у одному помешканні

Торгівля людьми – це тяжкий злочин. Стаття 149 Кримінального кодексу України визначає торгівлю людьми як «вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи».

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Прагнемо до гармонійних стосунків в українській сім’ї

Сім’я як соціальна система функціонує на різних рівнях, всі вони взаємопов’язані. Тому й сімейна соціально-психологічна проблематика, що виникає на будь-якому з рівнів, позначається на сім’ї в цілому. Можна розглядати функції сім’ї як соціальні (що пов’язані з суспільством) та індивідуальні (з точки зору особистості). Тобто функції сім’ї пов’язані як з потребами суспільства в інституті сім’ї, так і з потребами індивідів належати до сім’ї як групи.

Саме другій підхід передбачає вивчення динаміки стосунків між усіма членами сім’ї, зокрема подружжям, мотиви та причини стабільності сім’ї й її розпаду, характер групової взаємодії, груповий контроль, сімейні цінності, норми та зразки поведінки, рольову поведінку, інтегрованість індивіда в сім’ю, його зацікавленість перебуванням у сім’ї, дотримання її вимог тощо.

Таким чином, основні блоки проблем сім’ї зумовлюються: а) зовнішнім соціальним середовищем; б) взаємодією в самій системі та в) індивідуальними особливостями членів сім’ї.

Стрімкі суспільні перетворення сьогодення є важливим фактором, який породжує низку проблем в сучасній молодій українській сім'ї.

1342041252

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Досвід використання аpt-терапевтичних методик в роботі з дітьми-жертвами домашнього насильства

Наталія Грищенко,

голова ГО «Фундація «Гармонізоване сіспільство»

ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ АPT-ТЕРАПЕВТИЧНИХ МЕТОДИК В РОБОТІ З ДІТЬМИ-ЖЕРТВАМИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

 

У статті розглянуті особливості діагностичного, корекційного та терапевтичного застосування арт-терапевтичних методик. Особливістю статті є те, що вона написана за результатами впровадження арт-терапевтичних програм. Матеріал містить зображення дитячих малюнків, на прикладі яких автор пропонує способи інтерпретації та діагностики психічного стану дитини та емоційного клімату в родині. Автор робить висновок, що арт-терапія є прийнятним методом первинної діагностики проблем та стосунків дитини з іншими членами родини.

The article deals with the diagnostic, remedial and therapeutic use of art therapy techniques. The feature of the article is that it is written by the results of the introduction of art therapy programs. The article contains images of children's drawings, an example which the author suggests as a way of interpreting and diagnosing mental condition of the child and the emotional climate in the family. The author concludes that art therapy is an acceptable method of initial diagnosis of problems and the child's relationship with other family members.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Про напрямок розвитку України

Друзі! Україна стала на новий напрямок розвитку. Відбулися вибори, українське суспільство обрало собі легітимну владу. Напруженість між представниками різних груп населення не зникне за один день, але до України поступово повертатиметься спокій.

Наше спільне завдання, щоб спокій вчергове не перетворився на сон. А за влучними висловом іспанського живописця Франсіско де Гойя: «Сон розуму породжує чудовиськ».

Всі ми хочемо «жити по-новому», проте маємо не забувати, що «по-новому» -  означає щоденно діяти інакше у вже знайомих до болю ситуаціях спілкування з міліцією, комунальниками, клерками державних і приватних підприємств.

Ті, кому ми довірили управління державою поки що не сформулювали чітких та зрозумілих принципів та ідей, яких збираються дотримуватись та впроваджувати. Вони поки що не розповіли про методи, якими послуговуватимуться та не назвали людей, на яких покладуться у роботі. Але годі цього чекати! Порядок денний в Україні формують українці, тому ми самі повинні наповнити змістом декларації.

Ідеолог успішних реформ у Грузії Каха Бендухідзе нещодавно зазначив: «Можна писати план «500 днів українських реформ», а потім покласти його біля надгробка». Варто не розмірковувати, а діяти з розумом, коли маєш нагоду!

Ми – громадська організація, яка вже більш як десять років опікується гармонізацією стосунків у родині. Ми впроваджували нові методи реабілітації жертв домашнього насильства та корекційні програми для агресорів, не чекаючи «постанов» та «указів». Тому сьогодні як ніколи ми закликаємо звернути увагу на стосунки з вашими близькими. Нове життя починається з родини, нове життя починається з поваги до найближчих людей. Адже неможливо говорити про порозуміння в суспільстві, якщо немає злагоди і порозуміння в сім’ї.

Будьте щирими та добрими, розумними та сміливими. Тільки тоді у нас все вдасться! Навіть маніпулятивні технології у засобах масової інформації.

Для того, щоб зробити адекватні висновки варто розуміти принципи роботи сучасних медіа. Багато традиційних ЗМІ сьогодні переходять на роботу у мережі Інтернет. Функціонування нових джерел інформації – соціальних мереж, анонімність як одна з основних характеристик віртуальної реальності, миттєвий доступ до інформації, стрімкий розвиток мобільних технологій та поширення інших персональних цифрових пристроїв із доступом в Інтернет – усе це передумови процесу адаптації старих маніпулятивних технологій та винайдення нових.

 

PostHeaderIcon Звернення про заходи особистої інформаційної безпеки

Громадяни!

Ми переживаємо найбільш драматичні події новітньої історії України. Очевидно, що завжди є сили зацікавлені в тому, щоб не ми робили вибір своєї долі, а зробити його за нас. Так було, так є і так буде. На рівні суспільств та на рівні кожної особистості.

Однак ми маємо розуміти, що за будь-яких умов найголовніше завдання кожного з нас – зберегти себе, зберегти власну психіку та зберегти близьких і рідних людей. Це варто зробити зараз, щоб бути стовідсотково готовим до дій на користь Батьківщини.

Сьогодні, найбільше нагнітання ситуації відбувається в інформаційному полі. Опиратися треба саме панічним настроям. Тому наш колектив закликає клієнтів та усіх громадян обмежити себе у перегляді телевізійних, Інтернет, газетних та інших видів новин. Намагатись отримувати інформацію щодо ситуації в країні лише з офіційних державних джерел та від офіційних державних речників.

Якщо ви сприймаєте інформаційне повідомлення відповідайте собі на 3 питання: Що я сприймаю? Звідки я це сприймаю? та Які підтвердження цієї інформації? Будьте критичними до джерел інформації.

Наостанок. Зв'яжіться зі своїми родичами, які живуть не з вами. Можливо ви зможете заспокоїти близьку людину. Це допомога, яку ви надасте всьому суспільству. Зберігайте холодний розум, гарний настрій та почуття гумору. Нас не залякати.

 

PostHeaderIcon Соціально-психологічна характеристика осіб, які зазнають насильство в сім’ї.

Мустафаєв Геннадій Юсифович, доцент
кафедри психології та соціології НУДПС України,
кандидат психологічних наук

Насильство в сім'ї – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини.

Проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім'я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

За сучасних умов в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, простежуються тенденції до поширення насильницьких дій у сім'ї, на міжособистісному рівні, у стосунках батьків і дітей, чоловіка і жінки.

Аналіз статистичних даних правоохоронних органів з приводу вчинення насильницький дій у сім'ї, свідчить про те, що переважна більшість потерпілих – це жінки і неповнолітні діти.

Протягом тривалого часу в Україні проблеми насильства в сім'ї активно не обговорювалися. Першими їх почали порушувати правозахисні громадські організації, передусім жіночі. Завдяки цьому, з'явилася ціла хвиля досліджень і наукових статей, присвячених проблемі насильства в сім'ї, створено телефони довіри, кризові центри, притулки для жінок і дітей тощо.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Роздуми після свята "Щаслива дитина в Деснянській родині"

Джерела, що  наповнюють  життя  змістом.
Роздуми  після  свята "Щаслива  дитина  в Деснянській  родині"


Власне, історія  ця  розпочалася  давно… З початку ХХ сторіччя  людство все більше уваги почало звертати на  проблему  захисту  прав  дитини. Адже завжди  вважалося, що  інтереси  дітей природним чином співпадають з  інтересами батьків. Життя вносило свої  корективи. Услід  за Загальною Декларацією  прав  людини (1948 р.)  з'являється новий  Міжнародний документ щодо прав дитини, одноголосно ухвалений членами Генеральної Асамблеї ООН. 1 червня 1950  року   цивілізований  світ  почав  відзначати Міжнародний  день  захисту  дітей.

Детальніше...