PostHeaderIcon Не дозволяй себе ошукати!

Дитиною легко маніпулювати та скористатися в злочинних діях. Так, відомі випадки, коли українських дітей примушували перевозити і продавати наркотики в Молдові та Росії. Серед інших видів злочинної діяльності, до якої втягують дітей деякі злочинні угруповання чи окремі злочинці, чільне місце посідає примус до дрібних крадіжок на базарах та в квартирах.

 Згідно з Конвенцією ООН про права дитини, яку підписала 191 держава світу і яка набула чинності в Україні 27 вересня 1991 року, кожна дитина має право на захист від усіх видів економічної та сексуальної експлуатації, насилля (статті 19, 32, 34, 35 та 36). Усі держави повинні захищати дітей від будь-яких форм експлуатації і розбещення, торгівлі та контрабанди їх у будь-яких цілях і в будь-якій формі.

 Ситуації порушення прав дітей можуть призвести до серйозних наслідків на все життя або навіть поставити під загрозу саме життя, завдаючи фізичної, психічної, духовної, моральної шкоди, включаючи загрозу ранньої вагітності, летальні пологи, запізнення фізичного та розумового розвитку, травми, фізичну інвалідність та хвороби статевих органів, у тому числі ВІЛ/СНІД.

 Запам’ятай правила безпеки!

  • Мою адресу, номер телефону та імена близьких людей я знаю напам'ять. А ще я знаю номери телефонів служб допомоги: 101 – пожежна, 102 – міліція, 103 – швидка допомога. Я завжди спілкуюсь зі своїми близькими та опікунами. Коли мені необхідно відлучитися, я скажу, куди йду і коли збираюсь повернутися. У випадку запізнення я зателефоную. Якщо мені необхідно кудись піти, я піду не один/одна, а з товаришем/ кою. У такому випадку ми зможемо допомогти один/одна одному/одній не потрапити у біду.
  • Я нікуди не йду з незнайомими людьми та нічого у них не беру.
  • Я ніколи не сідаю в автомобіль до незнайомих людей.
  • Я нікому не дозволяю доторкатися до мене. Якщо ж хтось спробує доторкнутися до мене, я голосно і твердо скажу: «Ні!». Покличу на допомогу.
  • Якщо зі мною трапиться щось недобре, я негайно розкажу тим людям, яким я дові­ряю, хто піклується про мене і хоче, щоб я був/була в безпеці.
  • Якщо у мене є питання, я зателефоную на Національну «гарячу лінію» – 8 800 500-22-50. Я завжди буду дотримуватися цих правил.
  • Я хочу бути щасливим/щасливою і здоровим/здоровою ! Я на це заслуговую!

 

Пам'ятай! Коли трапляється випадок порушення прав дитини, важливо розуміти, що провини потерпілої дитини у цій ситуації немає і що вона завжди може звернутись за допомогою в державні органи або неурядові організації.