PostHeaderIcon Як вибудувати щасливі стосунки з коханою людиною?

Світ сучасної молоді різноманітний, неоднорідний і не вкладається в схеми. В молодіжному середовищі існують повністю протилежні точки зору на багато проблем, в тому числі і на проблему сексуальних стосунків. Як не помилитися та обрати правильний шлях?

Поряд з орієнтацією на ранній і активний секс існує повністю протилежне ставлення до цієї сторони життя. Багато підлітків і юнаків уявляють собі сексуальні відносини як щось «брудне», низьке, тваринне. Такі погляди формуються під впливом сімейної атмосфери, поглядів однолітків і агресивно-нав'язливого «сексоцентризму» сучасної масової культури: телебачення, відеофільмів, журналів, газет. «Міф про те, що в нас сексу нема, змінився на міф про те, що секс – це набір технічних прийомів, а сексуальна активність та привабливість – основні характеристики особистості» – говорить відомий російський сексолог Л. Щеглов.

Разом з багатьма позитивними моментами, «сексуальна революція» принесла і багато негативного: жорстких стандартів сексуальної поведінки, «кількісне» ставлення до сексу, ставлення до сексуальних партнерів як до об'єктів, а не особистостей; погоня за оргазмом як єдиним сенсом інтимних стосунків та ін. Особливо активна в цьому напрямку так звана «жовта преса», «жіночі» та «чоловічі» журнали, розважальні та напівпорнографічні видання.

Секс починається перш за все з наших уявлень про нього, які є, з одного боку, суто індивідуальними, а з іншого – формуються під впливом поглядів, які панують у суспільстві. Суспільні уявлення мають величезний вплив на ставлення кожної людини до сексу. Як писав Л. Толстой, «якби не існувало французьких романів про любов, то багато людей і не подумали б закохуватися». Без сумніву, це перебільшення, але якби не існувало великої кількості міфів у суспільстві, то сексуальне життя не тільки підлітків, але й представників інших поколінь, могло б стати більш гармонійним.

Найбільш шкідливими міфами, які псують життя і підліткам, і дорослим є такі:

  • «Справжнім чоловіком» може вважатися тільки якийсь «суперсамець». Який до того ж має нестримний сексуальний темперамент; досконало володіє сексуальною технікою і готовий до статевого акту завжди і всюди. З цією ж установкою пов'язане уявлення про те, що задовольнити жінку може тільки чоловік з великим статевим членом. Це дуже давній і живучий міф, який добре ілюструє жорстокість нашого суспільства до чоловіків. Прагнучи бути відповідним до цього хибного стандарту, чоловіки часто ведуть «накинутий» їм спосіб сексуального життя, який змушує їх демонструвати сексуальну активність, яка не завжди співпадає з їх справжніми бажаннями.
  • «Всі жінки хочуть «цього», тільки соромляться сказати». Цей міф склався в ті часи, коли вважалось, що у «порядної жінки» не може виникнути інтересу до сексу, і жінки дійсно були змушені приховувати або придушувати свої сексуальні бажання. Не дивлячись на те, що більшість сучасних жінок можуть відверто сказати про свої сексуальні потреби, багато чоловіків посилаються на те, що говорячи «ні», жінка насправді має на увазі «так» або взагалі не знає, чого хоче. Часто чоловіки щиро вірять, що жінкам подобається, коли їх беруть силою, а жіночий опір є лише елементом любовної гри. Принаймні, переважна більшість чоловіків, які учинили зґвалтування, пояснюють свої дії подібними мотивами.

Міфи про «крутого самця» та «жінку, яка хоче, але мовчить» дуже ускладнюють сексуальне життя підлітків. За даними дослідження, яке проводилось у місті Санкт-Петербург, 40 % юнаків у віці від 13 до 19 років вступили до статевого контакту, тому що «всі так роблять» (!) Багато з них також вважають, що саме з цього моменту юнак стає «мужчиною». В сексуальних стосунках юнаки, можливо, навіть більш психологічно вразливі, ніж дівчата. До того як набути перший сексуальний досвід вони непокояться, що в них «не вийде», бояться, що «вони не такі, як інші», непокояться, що дівчина не отримає задоволення, і т. ін. Ця тривога змушує хлопців поспішати з першими інтимними контактами, щоб скоріше перейти небезпечний рубіж.

Тим часом лише 14 % петербурзьких дівчат назвали потребу у сексуальному задоволенні основним мотивом вступу до сексуальних відносин, 36 % заявили, що вони люблять свого партнера і тому «не хотіли ображати його відмовою», а 23 % дівчат погодилися на статевий контакт під «загрозою прямого або непрямого примушення». Тож, спостерігається дивна ситуація, коли хлопець прагне статевого акту, щоб не розчарувати свою подругу, не виглядати нерішучим, «немужнім», а дівчина не зважується відмовити своєму партнерові, щоб не образити його і не позбавити «головного» чоловічого задоволення. Можливо, якби юнаки та дівчата краще розуміли один одного, вони не так наполегливо поспішали з початком сексуального життя.

Дуже важливим є питання, які мотиви спонукають людину (незалежно від віку) до сексу.

З точки зору психології не існує мотивів «поганих» або «хороших», бувають мотиви «зрілі» та «незрілі». Коли говориться про те, що сексуальному контакту сприяли «зрілі» мотиви, то мається на увазі, що людина досить добре усвідомлює природу сексу, значення сексуальних відносин та їх можливі наслідки.

До цієї групи мотивів відносять:

  • бажання реалізувати почуття любові, пристрасті, симпатії, прихильності;
  • бажання отримати фізіологічне задоволення, розрядку сексуального напруження;
  • бажання зачати дитину;
  • необхідність виконання будь-якого ритуалу (наприклад, подружніх обов'язків і т. ін.)

Найчастіше ці мотиви тісно переплітаються один з одним, але іноді можуть виступати самостійно. «Незрілими» мотивами звичайно вважаються вступ до статевого контакту з цікавості, бажання самоствердження, наслідування більшості, корисні цілі. В більшості випадків ці мотиви втілюються через так звану «низьку сексуальну культуру»: партнери рідко турбуються про контрацепцію, запобігання інфекцій, еротичну техніку.

Тож, вирішуючи питання про початок сексуального життя, або про вступ до сексуальних відносин з новим партнером, переконайся, що ваше рішення відповідає вашим реальним потребам та бажанням. Якщо ти вирішив (вирішила) – так, я вступаю до інтимних стосунків – пам'ятай, що ознакою високої сексуальної культури є турбота про себе і свого партнера, в першу чергу турбота про запобігання небажаної вагітності та інфекцій. Треба зрозуміти, що сексуальні стосунки на деякий час об'єднують партнерів в єдиний організм (навіть якщо вони не відчувають великої любові один до одного), тому «чужих проблем» в сексі не існує.