PostHeaderIcon Разом до успіху: допомагаємо дітям-сиротам

Проект: «Соціальна адаптація та здобуття життєвих навичків дітьми, які залишають заклади державної системи піклування»

baner2

Проект реалізується у Київській, Вінницькій, Черкаській, Львівській, Миколаївській та Харківській областях.


Любий друже!

Ти досяг такого віку, коли прийшов час обирати свою подальшу долю та будувати власне життя самостійно. Перехід до самостійного життя – важливий момент для будь-якої молодої людини. Ця інтернет-сторінка покликана допомогти тобі. Тут ти знайдеш цікаву і корисну інформацію з приводу багатьох питань, що хвилюють молодь.

  • Як навчитися самостійно творити свою долю

  • Долати проблеми

  • Протистояти насильству

  • Уникати конфліктів у спілкуванні

  • Досягти гармонії почуттів у стосунках один з одним

  • Створити щасливу сім’ю в майбутньому

  • Висловити власну життєву позицію

  • Отримати фахові відповіді на всі твої запитання

  • Поділитися своїм життєвим досвідом

Ти можеш задати питання нашим фахівцям, скориставшись ГОСТЬОВОЮ КНИГОЮ чи написавши нам листа на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Дізнатись більше про проект можна тут: Разом до успіху: допомагаємо дітям-випускникам закладів державної системи піклування

За підтримки Фонду розвитку думократії Посольства США в Україні розроблено інформаціно-методичний посібник "Соціальна адаптація та здобуття життєвих навиків дітьми, які залишають заклади державної системи піклування в 6 областях України.

materyaly-razom-do-uspihu

Інформація призначена для психологів, соціальних працівників та викладачів, які працюють з дітьми, що залишають заклади державної системи піклування в Україні.

Основне завдання проекту - сприяти адаптації до самостійного життя випускників інтернатних закладів.Переглянути/ЗавантажитиЗапитання-відповіді

Відповідь: Петро

Доброго дня! 
Але по суті запитання – процес самовизначення та профорієнтування складний, багатогранний і інколи може тривати довго. Якщо ти досі не визначився з майбутнюпрофесією і своїми уподобаннями, краще всього звернутися по допомогу або до шкільного психолога, або до вчителя, або з'ясувати в дирекції школи які для тебе є можливі варіанти. В школах працюють хороші фахівці, вони можуть дати слушну пораду.

Прислухайся до себе, до своїх уподобань, намагайся уявляти себе в ролі людини, якавиконує ту чи іншу професію і спостерігай за тим, які відчуття в тебе будуть виникати. Якщо тобі якась професія сподобається, спробуй дізнатися про неї якомога більше (де її можна отримати, які вступні екзамени, щоб краще підготуватися до них, скільки часу навчатися, які предмети треба буде вивчати тощо).

С приводу нестачі грошей, ти маєш знати, якщо в тебе є статус "дитини-сироти" ти маєш право вступати до навчальних закладів поза конкурсом (під час написання тестів зовнішнього незалежного оцінювання необхідно отримати мінімальні бали), головне бе

П'ятниця, 14 вересня 2012

Петр

Я скоро закінчу інтернат, і я не знаю, що мені робити. Я не знаю, чим мені займатися у житті, до того ж грошей на навчання нема, щоб отримати професію.

Четвер, 06 вересня 2012

Світлана

Вчитель в школі мені завжди занижує оцінки. Мені здається, що як би добре я не готувалася до уроків, все одно мені роблять зауваження, мої відповіді не подобаються. Буває так, що я просто боюся йти на урок до цього вчителя, бо він знову буде мені ставити погані оцінки. При відповіді на таких уроках я через це дуже хвилююся і часто забуваю все, що готувала дома. Підкажіть, як мені менше хвилюватися при відповідях на уроці? Та змінити думку вчителя про себе?

Четвер, 02 серпня 2012

Відповідь: Світлані

Доброго дня, Світлано!
З моєї точки зору, Ваше запитання не про знання, або незнання предмету, а про особисті стосунки з цим вчителем! Як відомо, стосунки між людьми дуже важливо – зʼясовувати! Світлано, хочу дати Вам наступну пораду, підійдіть до вчителя і щіро і відверто розкажіть про свої переживання та побоювання, про те як ви намагаєтесь і яких зусиль прикладаєте, з якими труднощами зустрічаєтесь. Спросіть поради на що звернути увагу при відповідях, щоб покращити оцінки, можливо необхідно прочитати додаткову літературу, запитайте яку саме. Якщо вчитель побачить зацікавленість його предметом з Вашого боку, він почне по іншому ставитися і до Вас. Я впевнений, що якщо Ви знайдете з вчителем спільної мови і ваші стосунки виправляться, то справи підуть на краще. При умові, що Ви дійсно вчите предмет і знаєте його.

Четвер, 02 серпня 2012

Артем

Якщо я захищаюся, коли мене ображають, я вчиняю насильство?

П'ятниця, 20 липня 2012

Відповідь: Артему

Дійсно – межа агресивності і насильства дуже тонка!
Захищаючи себе, свою родину, або свою Батьківщину людина не здійснює акт насильства, з моєї точки зору, це акт захисту.
Агресія буває руйнівна (негативна) спрямована на знищення чогось, або когось і така агресія називається насильством, а коли людина захищає меншого, слабшого, коли чоловік захищає жінку від хуліганів на вулиці, або іде на війну захищаючи свій народ від загарбників, то, в мене, така агресія викликає тільки повагу. Дуже важливо навчитися захищати свої символічні кордони, які мають бути у кожного – це, так звана "зона нашого комфорту". Захист – не насильство!

Четвер, 02 серпня 2012

Іван

Скажіть, яка мета у нашого життя? Навіщо ми живемо?

Понеділок, 16 липня 2012

Відповідь: Івану

Це дуже складне запитання, на яке людина може шукати відповідь усе життя, і не факт, що знайде! Справа в тім, що сенс життя у кожного СВІЙ: хтось знаходить його в роботі (лікарі – лікуючи та врятовуючи життя, пожежники – рятуючи з полумʼя, вчителі – навчаючи та виховуючи дітей тощо), хтось у творчості (художники – малюючи свої картини, письменники та поети – написанням романів та віршів), хтось народжуючи та виховуючи своїх власних дітей, а для когось сенсом життя може бути будування стосунків з іншою людиною, а може бути сенсом життя сукупність дій – "народити сина, посадити дерево, побудувати дім"!
А в чому ТВІЙ сенс життя?
Шукай мету саме СВОГО життя і тоді твоє життя набуде сенсу!

Четвер, 02 серпня 2012

Женя

Я сірота. я хочу поступити у вуз, як це зробити, якщо нема грошей, але я хотів би вивчитись?

Понеділок, 25 червня 2012

Відповідь: Жені

Бажання вчитися дуже важливе для подальшого успішного життя. На наш погляд, якщо ти перед собою ставиш певну мету і прикладаєш зусилля для її досягнення, вона обовʼязково здійсниться. Спочатку необхідно визначитися із майбутньою професією (за допомогою можна звернутися до вчителів або до шкільного психолога) та визначити перелік навчальних закладів, які б якомога краще підходили під вибір.

Якщо з першої спроби не вдасться вступити до університету, не можна здаватися – треба йти до перемоги. Спробуй влаштуватися на роботу приблизно за обраним фахом. Ще один варіант - вступати не одразу до університету, а почати з училища або технікуму. Після закінчення, маючи диплом технікуму та практичний стаж роботи, буде легше вступити до університету, до того ж при вступі на заочну форму навчання можна користуватися перевагами.

Середа, 27 червня 2012

Вадим

Мені подобаєтсья дівчина, я їй сказав про це, а вона всім сказала у класі, і всі ржуть змене.

Понеділок, 25 червня 2012

Відповідь: Вадиму

Закоханість – високе і світле почуття, і ним треба пишатися, а не соромитися його. Якщо ця дівчина не оцінила твої почуття, це може означати, що вона ще не доросла до них і, можливо, колись прийде час, і вона зрозуміє, що втрачає. Продовжуй по-доброму ставитися до неї, і я думаю, що колись все змінеться.

Середа, 27 червня 2012

Костя

Мені надоїло що мене всі бьють, я самий слабий у групі.

Понеділок, 25 червня 2012

Відповідь: Костя

Костя, спробуй заручитися підтримкою дорослих, вчителів, вихователів, завучів, директора. Проте пам'ятай - вони не зможуть захищати тебе все життя. Вчись робити це сам - займайся спортом, тренуйся, загартовуй своє тіло, а головне - загартовуй свій характер задля витримки та навиків протистояння насильству.

Байдуже який ти на зріст, якщо ти сформуєш сильний характер і навчишся морально протистояти конфліктам, ці вміння стануть тобі в нагоді продовж всього твого життя. Якщо в твоїй школі є шкільний психолог, спробуй вирішувати конфлікти з його допомогою.

Середа, 27 червня 2012

Відповідь: Кості

Вміння відстоювати свої інтереси – одне з найважливіших вмінь! Дуже важливо навчитися відстоювати свої «кордони», захищати себе! Не обов'язково битися з тим хлопцем, ти ж можеш бути фізично слабшим за нього, але якщо ти навчишся злитися на тих, хто тебе ображає і навчишся захищатися словами або фізично, ці вміння будуть в нагоді тобі все життя.

Варіант 1. Спробуй уникати конфлікту, якщо це можливо (не підходь до нього, спілкуйся з іншими хлопцями).

Варіант 2. Якщо ти дружиш з іншими хлопцями, спробуй залучитися їхньою підтримкою,щоб разом протистояти цьому хулігану.

Варіант 3. (Не найкращий) Піди і пожалійся не вчителю, а директору, можливо він стане твоїм ресурсом.

Варіант 4. Подружися зі старшими хлопцями і спробуй заручитися їхньою підтримкою.

Варіант 5. (З моєї точки зору – найкращий) Навчись битися і самостійно давай відсіч всім, хто ображає тебе або твоїх близьких друзів.

Варіант 6. Спробуй з'ясувати причину поведінки цього хлопця і тоді, можливо, ти зрозумієш, який з варіантів тобі більше підходить або, можливо, декілька!

Понеділок, 25 червня 2012

Катя: 15 років

Доброго дня! Однолітки не хочуть зі мною спілкуватися через мою зовнішність. Вони називають мене уродіною. Підкажіть, що мені робити?

Субота, 26 травня 2012

Відповідь

Катя, доброго дня!
Цькування з приводу одягу, негарної зовнішності можна припинити. Працювати над собою у такій ситуації потрібно в двох напрямках: з одного боку, потрібно вчитися відстоювати та захищати себе, з іншого – приділити час своєму зовнішньому вигляду.
Щоб змінити свою зовнішність, є багато можливостей. Ти не маєш змоги гарно одягатися через фінансові труднощі? У секонд-хенді завжди можна підібрати стильні речі за прийнятні гроші. Ти не задоволена своєю фігурою? Знайди спортивні майданчики, тренажерні зали, де можна безкоштовно позайматися. Наприклад, у київському Гідропарку діє безкоштовний спортивний майданчик.

Навіть відомі люди свого часу були не задоволені своєю зовнішністю: Клаудію Шиффер однолітки постійно дражнили через її зовнішність, Арнольд Шварценеггер був худеньким хлопчиком, над яким постійно сміялися. Тепер це відомі, поважні люди, на яких хочуть бути схожими і з яких беруть приклад. Пам’ятай, все в твоїх руках! Успіхів тобі!

Субота, 26 травня 2012

Антон

Мене в класі б'є один хлопець. Коли я кажу вихователю, то той хлопець потім говорить шо я стукач і знову б'є мене. Що робити, щоб він мене не бив?

Четвер, 12 квітня 2012

Разом до успіху: Відповідь

Антоне, добре, що ти наважився звернутися зі своєю проблемою по допомогу. Це вже тебе характеризує як сильну особистість. Взаємодіючи з однолітками, ти вчишся відстоювати себе, захищати свої інтереси. Спробуй вирішити проблему взаємовідносин з цим хлопцем самостійно, без допомоги вихователя. Коли він зрозуміє, що ти здатний сам себе захищати, напади з його боку припиняться. Не бійся відстоювати себе! Інколи це важко, але цьому можна навчитися. Щоб краще розібратися в своїй проблемі, ти можеш звернутися за консультацією, наприклад, до шкільного психолога або прочитати книгу Лоренса Шапіро «Секретный язык детей. Детский язык жестов, снов, рисунков». Успіхів тобі!

Понеділок, 07 травня 2012

Михайло: 16 років

Підкажіть, чи мають діти-сироти пільги щодо вступу до навчальних закладів?

Відповідь

Михайло, так, мають. Відповідно до абз. 4 пункту 13 Постанови КМУ від 5 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» абітурієнти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та особи з їх числа, приймаються до навчальних закладів поза конкурсом.

Вівторок, 21 лютого 2012

Марічка: 16 років

Підкажіть, будь ласка, яким чином можна потрапити у сексуальне рабство?

Вівторок, 21 лютого 2012

відповідь

Шляхи потрапляння українських громадян (дівчат і хлопців) до сексуальних тенет можуть бути самими різними: працевлаштування за кордоном, відвідини друзів та знайомих, туризм, шлюб, мережа Інтернет, навчання, виїзд за кордон за системою au-pair. Зверни увагу, що останнім часом з’явилося багато оголошень про працевлаштування в «кращих клубах Японії» для дівчат від 18 до 28 років. При цьому обіцяють швидке оформлення документів, покрити всі витрати. До того ж, значна частина молодих людей їде за кордон за запрошенням випадкових «знайомих», іншими словами, через мережі посередників та постачальників, які не оформлені в легальні фірми. Ще один шлях потрапляння у сексуальне рабство – шлюбні оголошення та контракти. Велика кількість українських жінок мріє одружитися з іноземцем. Існує практика запрошення жінок і дівчат через шлюбні агенції начебто для одруження. За таку жінку чоловіки, які звернулись до агенції, платять чималі гроші, а потім можуть перепродати або, покористувавшись, повернути. Є випадки потрапляння до рабства навіть через всесвітню мережу Інтернет. Дівчата та хлопці знайомляться та листуються з іноземцями з різних країн, висилають свої фотокартки, котрі потім з’являються на сторінках порнографічних сайтів. Трапляється, що після короткого періоду листування вони з легкістю погоджуються на запрошення іноземців відвідати ту чи іншу країну.