PostHeaderIcon Підсумки програми арт-терапії: творчість є дзеркалом родини.

6 грудня Фундацією «Гармонізоване суспільство» була організована виставка за підсумками реалізації програми «АРТ-терапія для дітей». До соціальної програми, створеної для боротьби з побутовим насильством, були залучені цілі родини. Крізь творчість батьків та дітей, фахівці намагалися створити соціальний портрет київської родини та допомогти у вирішенні проблем співжиття та непорозуміння між різними поколіннями сім'ї. В проекті взяли участь 42 дитини та 7 батьків.

dsc04267

Проблема насильства у сім'ї може виражатися у різних формах. Аналізуючи малюнки дітей, фахівці виявили, що крім фізичного тиску діти можуть мати інші психологічні проблеми. Наприклад, надмірна опіка теж може травмувати психіку дитини та підірвати впевненість у власних силах.

Доволі часто боротися з насильством по відношенню до дітей заважає відсутність контакту з батьками. Найчастіше саме вони є носіями проблеми. Тому зусилля зводяться лише до фіксації наявних проблем, без можливості якісного їх вирішення. Однією з головних заслуг програми арт-терапії спеціалісти назвали налагодження контакту зі старшим поколінням: батьки з задоволенням долучилися до діяльності в ігровій формі. Батькам пропонували помінятися місцем із дітьми у деяких побутових ситуаціях, які несуть у собі зародки конфлікту, що допомагає налагодженню порозуміння. Крім того, родини залучали до малювання, спільного перегляду фільмів з подальшим обговоренням побаченого.

Підсумки програми арт-терапії: творчість є дзеркалом родини

малюнки дітей у програмі арт-терапії, спрямованої на профілактику проблем насильства в сім'ї

Грудневий захід зібрав велику кількість благодійників та спеціалістів, які займаються профілактикою побутового насильства та боротьбою з наслідками цього явища. В заході взяла участь Тетяна Медун, національний менеджер Координатора проектів ОБСЄ у Україні, яка поділилися своїм досвідом попередньої спільної програми з арт-терапії для жінок-жертв домашнього насильства, яку впроваджувала Фундація. Захід відвідали представники духовенства, а саме о. Роман (Матюшенко) та о. Євгеній (Нікітін). Люди, які зазнають або чинять насильство часто звертаються за допомогою до Церкви. Важливо, щоб у духовенства та соціальних працівників був налагоджений контакт та спільна діяльність для допомоги людям. Основними партнерами програми виступили: Служба у справах дітей та ДНЗ №514. Начальник Служби Людмила Ніколаєва виразила вдячність за партнерство та позитивні результати діяльності. Завідуюча ДНЗ Тамара Приходько сказала, що «тільки системно, залучаючи професіоналів можна досягти гармонії в сім'ї та налагодити стосунки між батьками та дітьми».

Психолог Ганна Мироненко, аналізує малюнки дітей

Катерина Голівець, координатор програми розповідає про особливості роботи з дітьми

Катерина Голівець, координатор програми розповідає про особливості роботи з дітьми

Людмила Ніколаєва, начальник Служби у справах дітей Деснянського району м. Києва

Людмила Ніколаєва, начальник Служби у справах дітей Деснянського району м. Києва

Тамара Приходько, завідуюча ДНЗ №514

Тамара Приходько, завідуюча ДНЗ №514

Тетяна Медун, національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Тетяна Медун, національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Насамкінець зазначимо, що в рамках відкриття виставки сторони обговорили не лише підсумки проведеної програми, але й заклали орієнтири та висловили ідеї для майбутніх спільних зусиль у боротьбі з явищем домашнього насильства.