PostHeaderIcon Разом до успіху: допомагаємо дітям-випускникам закладів державної системи піклування

Програма ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство» «Соціальна адаптація та здобуття життєвих навичок дітьми, які залишають заклади державної системи піклування» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні успішно реалізується в різних областях України. Вже відбулася презентація проекту та проведені тренінги для вихованців та педагогів закладів державної системи піклування у Львові, Черкасах, Вінниці, Київській області, Миколаєві, Харкові.

Діти-сироти – це специфічна категорія дітей. Не секрет, що в інтернатних закладах існують фактори, які затримують соціалізацію дітей, котрі перебувають там на вихованні. Вихованці інтернатних закладів в більшості випадків не мають належного рівня життєвої компетенції, не готові до життя в суспільстві; мають неточні превентивні знання, викривлений особистісний розвиток: агресивні, емоційно нестійкі, імпульсивні, егоцентричні; у них не розвинена звичка до самоаналізу, низький рівень самоповаги. Ці діти не вміють приймати рішення, планувати свої дії й вчинки та нести за них відповідальність.

На даний момент в Україні в дитячих будинках проживає понад 100 тисяч дітей. Ще додатково 100 тисяч дітей перебуває в інших закладах державного піклування. По досягненню 16 років такі діти повинні залишити сирітський заклад. Причина – відсутність фінансування для подальшого їх утримання та переповненість дитячих будинків. Таким чином, ці діти залишаються без базових навичок, щоб захистити та забезпечити себе, є вразливими до потрапляння в ситуацію залучення до найгірших форм дитячої праці, ситуацію торгівлі людьми чи залучення до незаконної діяльності.

Реалізація запропонованої програми дозволить реінтегрувати сиріт в українське суспільство шляхом інформування про їхні права, проведення для них тренінгових програм та надання відповідних засобів дії для зменшення їх шансів потрапляння в таку злочинну та антисоціальну поведінку, як проституція, торгівля людьми, вживання наркотиків, грабіж чи приєднання до «групи ризику» після залишення сирітських установ.

В різних областях України Фундація успішно проводить зустрічі через проведення круглих столів з представниками державних установ, неурядових організацій, соціальних служб, управління освіти стосовно реалізації державної політики щодо дітей-сиріт, їхньої адаптації у сучасному суспільстві та надання їм кваліфікованої підтримки, освітньої та соціально-правової допомоги.

Реалізація проекту сприяє пошуку оптимальних рішень розв’язання проблем пов’язаних з соціалізацією та адаптацією дітей-сиріт у сучасному суспільстві. Учасники та основні партнери, виконавці проявляють велику зацікавленість під час обговорення психологічних особливостей дітей-сиріт та разом пропонують методики роботи з такими дітьми. Паралельно з цим в рамках даного проекту Фундація проводить навчальні тренінги для дітей-сиріт з метою проінформували їх про проблеми насильства в сім‘ї, соціальні естафети, торгівлю людьми, про попередження проституції, наркоманії та злочинність неповнолітніх. Навчально-інформаційні тренінги також проводяться й для соціальних працівників та вчителів інтернатних закладів.

Зустріч у Львові

зустріч, присвячена проблемі дітей-сирот у Львові

Обговорення методики роботи з дітьми-сиротами у Вінниці

Обговорення методики роботи з сиротами у Вінниці Програма разом до успіху у Вінниці 

  dsc08363

dsc08377  dsc08389


Круглий стіл у Харкові

круглий стіл, у Харкові, соціальна адаптація дітей сиріт

dsc08727   dsc08749


dsc08760  dsc08762

Зустріч у Черкасах

Разом до успіху: Черкаси


dsc08455  dsc08466

dsc08500  dsc08543

Проведення тренінгів у Первомайську

Тренінги по роботі з сиротами у Первомайську

dsc08620  dsc08650

тренінг для дітей сиріт у Первомайську  dsc08673


Перейти на сторінку проекту "Разом до успіху"