PostHeaderIcon Шлях до успіху сучасної жінки, або Як самореалізуватися


З минулого року Фундація успішно впроваджує суспільно корисний проект «Самореалізація: шляхи до успіху» за підтримки громадської організації США  Courage to Hope. Мета програми – допомогти сучасній жінці розкрити свій внутрішній потенціал, стати більш адаптивною до реалій сьогодення, показати безліч варіантів та можливостей її самореалізації у сучасному світі, надати психологічну та юридичну підтримку.

самореалізація - семінари для жінок    психологічні тренінги для жінок

Відгуки учасників програми засвідчують, що отриманні ними знання та навички з психології, комп’ютерної грамотності, успішної комунікації дійсно стали для них способом подолання життєвих негараздів, вирішенням сімейних конфліктів, дозволили їм зайняти активну життєву позицію, більше посміхатися, а ще – зрозуміти, як вони можуть реалізовуватися у подальшому своєму житті. Символічно, що «Самореалізація» стала для них реалізацією їхніх прихованих талантів, добрих намірів та заповітних мрій.

 

День за днем: знаходимо власний потенціал

Протягом усього часу дії програми учасниці відвідують заняття з психології, комп’ютерної грамотності, основ права, візажу тощо. Велику зацікавленість у слухачів викликають семінари, присвячені ґендеру та ґендерним стереотипам, асертивній (впевненій) поведінці, розвитку сенситивності (чуттєвості), сімейній психології, життєвим сценаріям, впливу емоцій на наше життя.


Заняття проводять фахівці високого рівня, професіонали своєї справи: сімейний психотерапевт Ганна Романюк, медичний психолог Людмила Мельник, гештальт-консультант Христина Казак, фахівець з комп’ютерної грамотності Микола Мартиненко та інші.

тренінги для жінок      самореалізація жінок

На семінарах та практичних заняттях приділяється багато уваги тренінговим вправам, направленим на покращення комунікативних навичок, підвищенню самооцінки, розкриття творчих здібностей учасників тощо. Розглядаються психологічні аспекти побудови успішних стосунків між чоловіком та жінкою, створення власної сім’ї, питання ґендерної рівності. Учасники проекту за допомогою спеціальних тренінгів вчаться самотужки успішно розв’язувати конфліктні ситуації, налагоджувати стосунки з батьками та дітьми, колегами. Як результат – жінки, що долучилися до програми «Самореалізація», відмічають істотні зміни у своєму житті: більш ефективно реагують на проблемні ситуації, що часто трапляються у житті, стають впевненими у собі, активними, життєрадісними...


Ось декілька коментарів учасників проекту:

 

Ольга, 37 років

«Коли зверталася за допомогою, у мене були певні сумніви: ніколи не думала, що в нашій країні є такі безкоштовні проекти, завдяки яким можна реально отримати кваліфіковану та професійну допомогу. Ходжу на заняття з програми «Самореалізація» як на свято: цікаві лекції, корисна інформація, практичні навички, які я тут отримую, тепер дуже допомагають мені у спілкуванні з рідними та в житті в цілому. Сімейні негаразди (я залишилась одна з двома дітьми) й заставили мене просити про допомогу. І я її отримала, за що величезне спасибі фахівцям проекту. Зараз я більш впевнена в собі, моя самооцінка підвищилась, тепер я не забороняю дітям бачитися з батьком (раніше я думала, що так краще буде для них, завдяки психологам зрозуміла, що заборонами я тільки шкоджу власним дітям)».

 

Тетяна, 30 років

«Особливо запам’ятався семінар, присвячений емоціям. У нашому суспільстві поширена думка, що негативні емоції не гарно демонструвати. Завдяки психологам програми зрозуміла, що негативні емоції нікуди не зникають, навіть тоді, коли ми їх не демонструємо. Більше того, вони руйнують нас зсередини. Ми починаємо хворіти, не підозрюючи, що причиною наших хвороб у деяких випадках є не проявлені негативні емоції. Так, не потрібно виливати весь негатив на оточуючих, але його можна позбуватися в інший спосіб. Такий інший спосіб запропонувала медичний психолог Людмила Андріївна – ми почали малювати негативні емоції на папері, використовуючи фарби різних кольорів. А потім обговорювали це, ділилися враженнями. Тепер я знаю, як виражати негатив конструктивним шляхом і менше хворіти. Спасибі за цей досвід».

Людмила, 35 років

«Я стала жертвою життєвих обставин: мене з чотирма дітьми покинув чоловік. Ніхто з моїх подруг не міг мене зрозуміти, підтримати. Тому стала шукати тих, хто б зміг професійно мені допомогти. Записалася на програму «Самореалізація». До того ж у мене була потреба у спілкуванні з іншими людьми. І завдяки цьому проекту я не лише отримала професійну допомогу з боку психологів, юристів, соціальних працівників, а й знайшла однодумців серед учасників програми, зрозуміла, що не лише в мене є проблеми. Дякую координаторам програми за такі потрібні речі».

 

Ірина, 34 роки

«Ми разом з мамою записалися на програму «Самореалізація» з метою покращити стосунки між нами, зрозуміти, чому нам інколи так важко одна з одною, чому ми робимо боляче одна одній. Завдяки лекціям з психології зрозуміли багато речей: про повагу до інших людей, про важливість дотримуватися меж, про змішаність ролей у сімейній системі. У нас з мамою, наприклад, були переплутані ролі: я, дочка, брала на себе функції матері, а моя мама – функції дочки. Звичайно це дуже ускладнювало наше життя, спілкування, побут тощо. Тепер багато чого змінилося, зникла агресія, з’явилося відчуття поваги та шанобливого ставлення одна до одної. Дякую за це психологам програми».

 

Катерина, 40 років

«Звернулася до фахівців з почуттям апатії, непотрібності, мені здавалося, що моє життя скінчилося. Виховую сама дитину. Це важко морально та й фізично. Завдяки програмі «Самореалізація» стала більш юридично підкованою, впевненою у собі, покращила свої навички спілкування з іншими людьми, а ще – з величезним задоволенням вивчала комп’ютер. Для мене комп’ютер був чимось незрозумілим та жахливим. Я думала, що у 40 років чомусь новому неможливо навчитися. Працювала на ринку, на холоді, і вважала, що не заслуговую на хорошу роботу та щасливе життя в цілому. Тепер, коли опанувала комп’ютер, отримала пропозицію працювати у офісі, зрозуміла, що я багато чого можу, що я потрібна. І програма «Самореалізація» стала для мене поштовхом для власної реалізації. Спасибі!»

 

Валентина, 52 роки

«Я звернулася з проблемою сімейного характеру – ніяк не могла налагодити свої стосунки з донькою, думала, що це вона провокує конфлікти між нами. Завдяки психологам проекту зрозуміла, що насправді багато у чому я сама винна. Тепер я вчуся слухати і чути, намагаюся зрозуміти, чому інші інколи ображають і ображаються. А ще – опанувала комп’ютер і знайшла завдяки цьому роботу! Було б добре, якби навчання з комп’ютерної грамотності продовжилося, але тепер для більш просунутих користувачів».

 

Оксана, 55 років

«Для мене відкриттям стали заняття з візажу. Я завжди хотіла бути красивою, але раніше, в часи моєї молодості, не було можливості це реалізувати – косметику хорошої якості складно було дістати, не було мастер-класів з візажу. Тепер я надолужую все, що хотілося зробити раніше. Дякую за таку можливість».

 

За словами Голови правління Фундації Наталії Грищенко, проект «Самореалізація: шляхи до успіху» сприяє підвищенню конкурентоспроможності сучасної жінки на ринку праці та розширенню потенційно можливих пропозицій для її професійної діяльності. «Ми завжди раді допомогти жінкам, що прагнуть досконалості, не бояться бути успішними, бажають працювати над собою та реалізовуватися!» – невпинно повторює пані Наталія. Кожна жінка заслуговує на те, щоб бути успішною, красивою, щасливою та потрібною!