PostHeaderIcon Розпочата реалізація програми з протидії торгівлі людьми в Україні

Раді повідомити вам що, з 1 листопада 2014 року розпочато реалізацію проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» за підтримки Організації безпеки та співробітництва у Європі Координатора проектів ОБСЄ в Україні, уряду Канади, Міністерства соціальної політики України. Головним виконавчим партнером є громадська організація «Фундація «Гармонізоване суспільство».

Загальною метою та завданням проекту є посилення спроможності органів державної влади та громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми, надавати відповідну допомогу жертвам торгівлі людьми.

Проект також передбачає підвищити обізнаність населення через проведення Інформаційної кампанії щодо існуючого Національного механізму взаємодії у наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Всі матеріали за проектом дивіться в розділі "Протидія торгівлі людьми"

 

PostHeaderIcon Підсумки програми арт-терапії: творчість є дзеркалом родини.

6 грудня Фундацією «Гармонізоване суспільство» була організована виставка за підсумками реалізації програми «АРТ-терапія для дітей». До соціальної програми, створеної для боротьби з побутовим насильством, були залучені цілі родини. Крізь творчість батьків та дітей, фахівці намагалися створити соціальний портрет київської родини та допомогти у вирішенні проблем співжиття та непорозуміння між різними поколіннями сім'ї. В проекті взяли участь 42 дитини та 7 батьків.

dsc04267

Проблема насильства у сім'ї може виражатися у різних формах. Аналізуючи малюнки дітей, фахівці виявили, що крім фізичного тиску діти можуть мати інші психологічні проблеми. Наприклад, надмірна опіка теж може травмувати психіку дитини та підірвати впевненість у власних силах.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Арт-терапія: підсумки проекту

Фундація «Гармонізоване суспільство» успішно завершила одну зі своїх найбільш творчих програм, що здійснювалася продовж трьох місяців на базі Центру у справах сім'ї та жінок за фінансової підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні – «Допомога жертвам домашнього насильства».

Основною аудиторією проекту стали жінки – жертви домашнього насильства. Програма складалася з двох напрямків: арт-терапії (психотерапевтичний напрямок) та занять з образотворчого мистецтва, зокрема живопису (художній напрямок).

{youtube}wkfQR_Ee-1w{/youtube}

Під керівництвом досвідченого арт-терапевта, кандидата психологічних наук Мустафаєва Геннадія Юсифовича, учасниці програми вчилися виражати свої емоції, страхи, мрії та бажання мовою фарб та пензлів. Подальше обговорення учасницями своїх переживань з арт-терапевтом у підсумку давало позитивний психотерапевтичний результат, сприяло пропрацюванню їхніх психологічних травм та покращенню загального психоемоційного стану.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Разом до успіху: допомагаємо дітям-випускникам закладів державної системи піклування

Програма ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство» «Соціальна адаптація та здобуття життєвих навичок дітьми, які залишають заклади державної системи піклування» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні успішно реалізується в різних областях України. Вже відбулася презентація проекту та проведені тренінги для вихованців та педагогів закладів державної системи піклування у Львові, Черкасах, Вінниці, Київській області, Миколаєві, Харкові.

Діти-сироти – це специфічна категорія дітей. Не секрет, що в інтернатних закладах існують фактори, які затримують соціалізацію дітей, котрі перебувають там на вихованні. Вихованці інтернатних закладів в більшості випадків не мають належного рівня життєвої компетенції, не готові до життя в суспільстві; мають неточні превентивні знання, викривлений особистісний розвиток: агресивні, емоційно нестійкі, імпульсивні, егоцентричні; у них не розвинена звичка до самоаналізу, низький рівень самоповаги. Ці діти не вміють приймати рішення, планувати свої дії й вчинки та нести за них відповідальність.

На даний момент в Україні в дитячих будинках проживає понад 100 тисяч дітей. Ще додатково 100 тисяч дітей перебуває в інших закладах державного піклування. По досягненню 16 років такі діти повинні залишити сирітський заклад. Причина – відсутність фінансування для подальшого їх утримання та переповненість дитячих будинків. Таким чином, ці діти залишаються без базових навичок, щоб захистити та забезпечити себе, є вразливими до потрапляння в ситуацію залучення до найгірших форм дитячої праці, ситуацію торгівлі людьми чи залучення до незаконної діяльності.

Реалізація запропонованої програми дозволить реінтегрувати сиріт в українське суспільство шляхом інформування про їхні права, проведення для них тренінгових програм та надання відповідних засобів дії для зменшення їх шансів потрапляння в таку злочинну та антисоціальну поведінку, як проституція, торгівля людьми, вживання наркотиків, грабіж чи приєднання до «групи ризику» після залишення сирітських установ.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Арт-терапія: розфарбуйте своє життя яскравими фарбами!

13 березня 2012 року успішно стартував новий проект Фундації «Гармонізоване суспільство» – «Майстерні АРТ-терапії»
на базі Центру у справах сім’ї та жінок
за фінансової підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
 

Програма розрахована на жінок-жертв домашнього насильства та розроблена з урахуванням психологічних потреб окресленої аудиторії.

Під керівництвом досвідченого арт-терапевта, кандидата психологічних наук Мустафаєва Геннадія Юсифовича, учасниці програми вчаться виражати свої емоції, пізнавати себе, розставляти життєві пріоритети, говорити про свої проблеми мовою фарб та пензлів. Заняття дозволяють не лише вирішити психологічні проблеми, а й розкривають творчий потенціал учасниць, підвищують їхню самооцінку, дають можливість зрозуміти, що вони не самі на шляху подолання своїх життєвих негараздів.

Ще одним напрямком даного проекту є навчання учасниць художній майстерності, основам живопису та образотворчого мистецтва під дбайливим керівництвом художниці Наталії Гладовської, члена Спілки художників України.

Позитивні відгуки учасниць свідчать про дієвість, ефективність та необхідність подібних проектів для жінки, котра прагне подолати негаразди свого життя та віднайти власний ресурс, щоб протидіяти складним життєвим обставинам.

ведучий програми арт-терапії    безкоштовна арт-терапія

Детальніше...

 
Більше статтей...