PostHeaderIcon Відбулася конференція на тему "Посилення ролі ОБСЄ щодо протидії торгівлі людьми"

11 та 12 червня в Києві відбулася конференція високого рівня на тему «Посилення ролі ОБСЄ щодо протидії торгівлі людьми». Конференція влаштована в рамках року Головування України в ОБСЄ зібрала вищих посадових осіб нашої держави та представників від усіх країн-членів та спостерігачів міжнародної організації. Конференцію відвідали голова Фундації «Гармонізоване суспільство» Наталія Грищенко та член Фундації, підполковник міліції у відставці Олександр Мусієнко.

Конференція "Посилення ролі ОБСЄ щодо протидії торгівлі людьми" 2013

Важливість та рівень конференції підтвердили своєю присутністю міністр соціальної політики Наталія Королевська, міністр закордонних справ Леонід Кожара та Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр. Метою заходу став обмін досвідом протидії торгівлі людьми та загальний моніторинг проблем, пов’язаних зі злочинами проти свободи людини.

Розвинені країни Західної Європи часто є кінцевим пунктом транспортування людей для подальшої експлуатації. Саме тому, обговорення цього питання за ініціативи ОБСЄ (організації, яка опікується співробітництвом у Європейському регіоні) є надважливим. Попередження торгівлі людьми на етапі транспортування стане головним напрямом роботи в найближчі роки. Приємно відзначити, що українські авіаперевізники стануть першими в Європі, чиї співробітники будуть залучені до тренінгової програми з розпізнавання жертв торгівлі людьми в аеропортах та на авіарейсах.

Україна не є абсолютним лідером у торгівлі людьми в Європі, найбільше ця проблема стосується Балканського регіону. Проте статистика МВС та ОБСЄ говорить, що українці стали жертвами торгівлі у 57 країнах світу, в тому числі декілька випадків торгівлі українцями в Чорногорії були наведені навіть на конференції. Людей продають для подальшої сексуальної та трудової експлуатації, примусу до злочинної діяльності та жебрацтва. На конференції відзначили, що останнім часом значної сили набирає торгівля людьми з метою трансплантації органів, і тут також важлива попередня ідентифікація жертв під час транспортування.

члени ГО Фундація Гармонізоване суспільство на конференції - Посилення ролі ОБСЄ щодо протидії торгівлі людьми

Майже всі учасники заходу зауважили важливий та болючий факт: найчастіше продавцями людей стають люди близькі до жертв. Це можуть бути батьки, члени сім’ї, кохані люди. Тобто проблема торгівлі часто перетинається зі проблемою сімейного насильства. З іншої сторони зростає кількість випадків залучення до рабства через соціальні мережі та Інтернет. У коментарі для представників ЗМІ, голова Фундації «Гармонізоване суспільство» Наталія Грищенко поділилася досвідом допомоги жертвам насильства та наголосила, що дуже важливими є непрямі кроки до вирішення проблеми рабства, а саме зміцнення громадянського суспільства і ролі громадських об’єднань, а також посилення традицій родинної підтримки, взаємоповаги та рівності.

Україна та міжнародне співтовариство повинні дотримуватись політики  «нульової терпимості», коли мова йде про рабство та інші обмеження свободи громадян з метою експлуатації.