PostHeaderIcon Насильство в сім’ї – вихід існує!

4 вересня 2012 року в Києві пані Посол ОБСЄ Мадіна Джарбусинова урочисто відкрила художню експозицію «Насильство в сім’ї – вихід існує!». Творчі художні роботи були створені жертвами сімейного насильства. Виставка стала своєрідним підсумком проекту  «Допомога жертвам домашнього насильства», який реалізовувався Фундацією «Гармонізоване суспільство» на базі Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Проект мав на меті покращення надання психологічної підтримки жертвам насильства в сім’ї з використанням арт-методик.

роботи учасників проекту насилля в сім'ї - вихід існує

nasylstvo-vyhid-isnyeДля розробки відновлюваних методик з арт-терапії та участі у проекті було запрошено відомого фахівця, психотерапевта, кандидата психологічних наук Геннадія Мустафаєва, який провів 12 психотерапевтичних сесій для групи, що складалася з більше, ніж 20 осіб – жертв домашнього насильства. Для занять творчою діяльністю (малюванням та живописом) та підготовки художніх робіт для виставки долучилася член Союзу художників України, відома художниця Наталія Гладовська. Загалом на виставці було представлено біля 12 художніх робіт учасниць програми, а також понад 150 малюнків з арт-терапевтичних сесій з відображенням внутрішнього психо-емоційного стану авторів робіт.

У відкритті виставки взяли участь представники міністерств, державних установ, міжнародних організацій, посольств, соціальних інститутів та безпосередньо самі учасниці проекту.

Юлія С., 29 років, учасниця проекту: «Ніколи не думала, що наважуся змінити своє життя після довгого часу потерпання від «сильної руки» чоловіка. Я думала, що домашнє насильство – це норма. Завдяки проекту усвідомила, що не обов’язково бути жертвою. І ланцюг насильства можна розірвати, хоч це і важко. Дякую всім, хто ініціював та впровадив цей проект в життя. Особисто мені він приніс багато користі».

 nasylstvo-vyhid-isnye-2 5  nasylstvo-vyhid-snue-1

Виставка справила неабияке враження на гостей заходу, які відмічали неймовірний творчий потенціал учасниць – авторів робіт – та захоплювалися їхньою сміливостю та наміром змінити своє життя. Про ефективність програми зазначила і Наталія Грищенко, голова правління Фундації «Гармонізоване суспільство»: «Ми були дуже приємно вражені результатами роботи проекту «Допомога жертвам домашнього насильства». Під керівництвом досвідченого психолога Геннадія Мустафаєва учасниці вчилися контролювати свої емоції та розставляти життєві акценти, спілкуватися і виражати свої почуття. Дана методологія роботи, на нашу думку, має бути розповсюджена по всій території України, задля підвищення ефективності роботи державних структур у наданні послуг та зміцнення співпраці з неурядовими організаціями, що працюють в цій галузі».

Безсумнівно, експозиція та результати роботи арт-терапевтичної групи представляють собою практичну цінність для студентів-психологів та соціальних фахівців. Задля привернення уваги громадськості до проблем домашнього насильства та з освітньо-просвітницькою метою передання досвіду розробленої методики з арт-терапії виставка стане мобільною та буде представлена в різних вищих навчальних закладах  та соціальних установах Києва протягом 3-х місяців. Отже, всі бажаючі та небайдужі можуть відвідати експозицію. Ласкаво просимо!

боротьба з насильством в сім'ї

малюнки з проекту насильство в сім'ї - вихід існує

nasylstvo-vyhid-isnye-2 1

nasylstvo-vyhid-isnye-2 2

nasylstvo-vyhid-isnye-2 3

Матеріали за темою:

Арт-терапія: підсумки проекту

Арт-терапія: розфарбуйте своє життя яскравими фарбами