PostHeaderIcon Заради безпеки та добробуту українців

28 липня 2017 року біля пам’ятки архітектури «св. Архистратиг Михаїл» (станція метро «Майдан Незалежності») відбулася соціально-інформаційна акція «#людинаНЕтовар», приурочена до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який відзначається 30 липня.

Організатор акції – громадська організація «Фундація «Гармонізоване суспільство» в рамках проекту «Поширення Національного механізму взаємодії субʼєктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» за підтримки Міністерства соціальної політики України, Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Уряду Канади, у співпраці зі Службою у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міжнародною громадською організацією «Кампанія А21», ГО «Карітас-Ураїна».

 

Захід проводився у формі соціально-театрального дійства, метою якого було підвищення поінформованість пересічних громадян щодо існуючих у суспільстві ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, небезпеки від ганебного явища торгівлі людьми, формування у громадян свідомого ставлення до власної безпеки, висвітлення проблеми трафікінгу, привернення уваги киян і гостей нашого міста до проблем рабства, торгівлі людьми, акцентування уваги на ризиках нелегального працевлаштування та правилах безпечної міграційної поведінки, поширення інформації щодо взаємодії урядових і неурядових організацій у наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

У заході взяли участь студенти КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого, актори студії Київського Академічного театру ляльок; спеціалісти 10 районних у м. Києві держадміністрацій, відповідальні за проведення процедури встановлення статусу особи, що постраждала від торгівлі людьми; представники партнерських громадських організацій і соціальних служб столиці; волонтери.
У рамках акції представлено інформаційний перфоманс«Attention! ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ-2017!», створений на добровільних засадах акторами та режисерами студії при Київському Академічному театрі ляльок і незалежними митцями Катериною Лук’яненко, Олександром Мартиненком та іншими майстрами-лялькарями КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого. Центром художнього рішення цьогорічного перфомансу стало ПАВУТИННЯ, яке досить влучно передало образ засідки-пастки, що була розставлена змовниками, заради наживи, готовими переступити через людяність, закони та суспільні норми.

Соціальними працівниками мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва проведено експрес-опитування пересічних громадян щодо поінформованості про проблему торгівлі людьми.

Також організовано виставку дитячих робіт «Будь обережним! Торгівля людьми ‒ це може трапитися з кожним!»;д ійство з випуском у небо кульок з символікою акції; інформаційні макети на каркасі із зображенням українських зірок; розповсюдження інформаційних матеріалів з питань попередження та протидії торгівлі людьми; розповсюдження браслетів з символікою акції; консультативний куточок за участю фахівців (експертів) у сфері протидії торгівлі людьми.

Захід фокусувався на актуальних проблемах і тенденціях торгівлі людьми в Україні, що набули гучності протягом останніх років, серед них – тема «кур’єрів-експедиторів», примусова військова служба, продаж дітей та ін.

Як і минулого року, кияни та гості столиці, яких зібралося понад тисяча осіб, виявили жвавий інтерес до цьогорічної акції. Перехожі уважно слухали, активно брали участь в експрес-опитуванні та з зацікавленістю вивчали інформаційні матеріали щодо проблем рабства та торгівлі людьми, які роздавали волонтери.

Попри грозові дощі протягом усього дня, з доброї волі небесного покровителя нашого міста Архистратига Михаїла, під час нашої акції негода відступила і не завадила провести захід на найвищому рівні, про що свідчать позитивні відгуки пересічних громадян.