PostHeaderIcon Рішучі кроки до протидії трудовій експлуатації

За ініціативи заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович і Спеціального представника та координатора ОБСЄ з протидії торгівлі людьми, за підтримки Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, урядів Канади та Німеччини 06‒07 липня 2017 року в м.Києві пройшла Міжнародна конференція «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації».

konferencia proty trudovoi ekspluatacii 01

Участь у заході взяли представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, члени парламенту, представники ОБСЄ, координатори проектів ОБСЄ в Україні, керівники структурних підрозділів, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, обласних державних адміністрацій, керівники регіональних управлінь Державної служби України з питань праці, представники міжнародних та громадських організацій, Посольства США в Україні, Федерації професійних спілок України, міжнародні експерти та члени нашої організації.

 

Заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович у своєму виступі поінформувала присутніх про основні тенденції злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, викликах у цій сфері, зокрема про втягнення українців до злочинної діяльності (перевезення наркотичних речовин), а також про те, як реалізуються Україною міжнародні зобов’язання у сфері торгівлі людьми.
Представники Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ розповіли про ситуацію в Україні з розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Міжнародні експерти акцентували увагу на тенденціях в даному питанні, статистиці в різних регіонах світу, законодавчій базі і способах переслідування злочинців, відзначили значне покращення ефективності роботи правоохоронних органів у галузі виявлення та розслідування злочинів з торгівлі людьми. Учасники конференції мали змогу ознайомитись з досвідом у напрямку протидії трудовій експлуатації таких країн, як Бельгія, Велика Британія та Нідерланди. Йшлося також про досвід країн-учасниць ОБСЄ у вирішенні зазначеної проблеми: роль інспекторів контролю умов праці у виявленні жертв трудової експлуатації, їх співпрацю з іншими структурами під час розслідування випадків торгівлі людьми.

Також, учасники мали змогу попрацювати в групах над трьома блоками питань:

  1. Профілактика, виявлення та реагування на внутрішню торгівлю людьми з метою трудової експлуатації.
  2. Попередження, виявлення та реагування на залучення іноземних громадян в торгівлю людьми з метою трудової експлуатації.
  3. Попередження, виявлення та реагування на транснаціональну торгівлю людьми з метою трудової експлуатації через посередників, які пропонують працевлаштування за кордоном.

konferencia proty trudovoi ekspluatacii 02

Конференція стала унікальною платформою для посилення взаємодії між структурними підрозділами обласних державних адміністрацій, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, підрозділами Національної поліції, прокуратури, суддями, інспекторами з праці, громадськими організаціями.