PostHeaderIcon Співпраця заради гармонії в суспільстві

14 грудня 2016 року Голова правління громадської організації «Фундація «Гармонізоване суспільство» Наталія Грищенко  взяла участь у роботі круглого столу «Партнерство заради рівності», організованого ВБО «КОНВІКТУС Україна» за сприяння МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Місцем проведення круглого столу стала Подільська районна в місті Києві державна адміністрація. Захід відбувся за підтримки проекту «Розбудова потенціалу з метою реалізації якісних гендерно-чутливих інтервенцій зі зменшення шкоди в Україні».

Основною темою обговорення було вирішення проблем застосування гендерно-чутливого підходу у роботі організацій міста та країни. Надання соціальних послуг особам, які потрапили у складні життєві обставини, стали жертвами злочинів, у результаті яких було порушено їхнє право на гідність, піддавалися злочинній експлуатації, у тому числі на гендерній основі, є питанням опікування не лише державних органів, органів місцевого самоврядування, а й громадських організацій.

IMG 1839

У своїй доповіді на тему «Застосування гендерно-чутливого підходу у сфері надання послуг постраждалим від торгівлі людьми» Голова правління громадської організації «Фундація «Гармонізоване суспільство» Н. С. Грищенко наголосила на тому, що в умовах, коли в суспільстві існують соціально-економічні проблеми, організувати роботу по допомозі постраждалим особам можливо лише при ефективному застосуванні гендерно-чутливого підходу. Протягом останніх років відзначається тенденція до стрімкого зростання кількості чоловіків, постраждалих від різних видів торгівлі людьми. Фундацією виявлено більше 200 ймовірно постраждалих осіб, з яких 60 % складають чоловіки, 34 % жінки і 6 % діти. Лише 10 % з них звернулися із заявами про встановлення їм статусу. Усім особам, незалежно від наявності статусу, було надано першочергову допомогу ‒ юридичну, психологічну, за наявності статусу ‒ медичну, одноразову матеріальну.

При наданні соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми увагу варто приділяти саме підтримці особи, яка опинилася у складних життєвих обставинах, її інтеграції в суспільство. Постраждалим необхідно гарантувати реалізацію права на надання безпечного проживання, психологічну, медичну, соціальну, юридичну допомогу, компенсацію матеріальної і моральної шкоди, що є вкрай необхідним для жертв будь-якого виду експлуатації.

Підсумовуючи, Н. С. Грищенко зазначила, що подолати таке вкрай загрозливе і небезпечне явище, як торгівля людьми, можна лише консолідуючи зусилля для більш ефективного налагодження процедури надання допомоги постраждалим, а також шляхом вжиття заходів щодо посилення дії Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми

Інші учасники заходу акцентували увагу на питаннях щодо застосування гендерно-чутливого підходу у сфері надання ВІЛ-послуг, а також при посиленні мобілізаційних процесів на прикладі жінок-ВПО. Необхідно вживати заходів щодо посилення дії Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

За підсумками слухань прийнято рішення щодо застосування гендерно-чутливого підходу при наданні соціальних послуг, що є невід’ємною частиною роботи місцевих органів управління, правоохоронних органів, громадських організацій.

За результатами круглого столу підписано Меморандум про співпрацю між ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство», Громадською радою при Подільській районній у місті Києві державній адміністрації та ВБО «КОНВІКТУС Україна». З метою надання більш якісних соціальних послуг населенню домовилися і в подальшому проводити роботу по популяризації гендерно-чутливого підходу серед державних структур Подільського району і неурядових громадських організацій.