PostHeaderIcon Рішучі кроки до протидії трудовій експлуатації

За ініціативи заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович і Спеціального представника та координатора ОБСЄ з протидії торгівлі людьми, за підтримки Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, урядів Канади та Німеччини 06‒07 липня 2017 року в м.Києві пройшла Міжнародна конференція «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації».

konferencia proty trudovoi ekspluatacii 01

Участь у заході взяли представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, члени парламенту, представники ОБСЄ, координатори проектів ОБСЄ в Україні, керівники структурних підрозділів, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, обласних державних адміністрацій, керівники регіональних управлінь Державної служби України з питань праці, представники міжнародних та громадських організацій, Посольства США в Україні, Федерації професійних спілок України, міжнародні експерти та члени нашої організації (Грищенко Н. , Бойко І.).

Заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович у своєму виступі поінформувала присутніх про основні тенденції злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, викликах у цій сфері, зокрема про втягнення українців до злочинної діяльності (перевезення наркотичних речовин), а також про те, як реалізуються Україною міжнародні зобов’язання у сфері торгівлі людьми.
Представники Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ розповіли про ситуацію в Україні з розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Міжнародні експерти акцентували увагу на тенденціях в даному питанні, статистиці в різних регіонах світу, законодавчій базі і способах переслідування злочинців, відзначили значне покращення ефективності роботи правоохоронних органів у галузі виявлення та розслідування злочинів з торгівлі людьми. Учасники конференції мали змогу ознайомитись з досвідом у напрямку протидії трудовій експлуатації таких країн, як Бельгія, Велика Британія та Нідерланди. Йшлося також про досвід країн-учасниць ОБСЄ у вирішенні зазначеної проблеми: роль інспекторів контролю умов праці у виявленні жертв трудової експлуатації, їх співпрацю з іншими структурами під час розслідування випадків торгівлі людьми.

Також, учасники мали змогу попрацювати в групах над трьома блоками питань:

  1. Профілактика, виявлення та реагування на внутрішню торгівлю людьми з метою трудової експлуатації.
  2. Попередження, виявлення та реагування на залучення іноземних громадян в торгівлю людьми з метою трудової експлуатації.
  3. Попередження, виявлення та реагування на транснаціональну торгівлю людьми з метою трудової експлуатації через посередників, які пропонують працевлаштування за кордоном.

konferencia proty trudovoi ekspluatacii 02

Конференція стала унікальною платформою для посилення взаємодії між структурними підрозділами обласних державних адміністрацій, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, підрозділами Національної поліції, прокуратури, суддями, інспекторами з праці, громадськими організаціями.

 

PostHeaderIcon Співпраця заради гармонії в суспільстві

14 грудня 2016 року Голова правління громадської організації «Фундація «Гармонізоване суспільство» Н. Грищенко та юрист І. Бойко взяли участь у роботі круглого столу «Партнерство заради рівності», організованого ВБО «КОНВІКТУС Україна» за сприяння МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Місцем проведення круглого столу стала Подільська районна в місті Києві державна адміністрація. Захід відбувся за підтримки проекту «Розбудова потенціалу з метою реалізації якісних гендерно-чутливих інтервенцій зі зменшення шкоди в Україні».

Учасниками заходу стали представники Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення, неурядових громадських організацій Подільського району.

Основною темою обговорення було вирішення проблем застосування гендерно-чутливого підходу у роботі організацій міста та країни. Надання соціальних послуг особам, які потрапили у складні життєві обставини, стали жертвами злочинів, у результаті яких було порушено їхнє право на гідність, піддавалися злочинній експлуатації, у тому числі на гендерній основі, є питанням опікування не лише державних органів, органів місцевого самоврядування, а й громадських організацій.IMG 1839

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Зустріч високого рівня

У період з 15 по 17 липня 2015 року у Києві  перебувала з візитом високого рівня Посол Мелані Вервір, Спеціальний представник Головування ОБСЄ з ґендерних питань. Посол Вервір  провела ряд зустрічей з урядовими установами та неурядовими організаціями стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.

IMG_8244

Детальніше...

 
Більше статтей...