PostHeaderIcon Заради безпеки та добробуту українців

28 липня 2017 року біля пам’ятки архітектури «св. Архистратиг Михаїл» (станція метро «Майдан Незалежності») відбулася соціально-інформаційна акція «#людинаНЕтовар», приурочена до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який відзначається 30 липня.

Організатор акції – громадська організація «Фундація «Гармонізоване суспільство» в рамках проекту «Поширення Національного механізму взаємодії субʼєктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» за підтримки Міністерства соціальної політики України, Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Уряду Канади, у співпраці зі Службою у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міжнародною громадською організацією «Кампанія А21», ГО «Карітас-Ураїна».

Захід проводився у формі соціально-театрального дійства, метою якого було підвищення поінформованість пересічних громадян щодо існуючих у суспільстві ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, небезпеки від ганебного явища торгівлі людьми, формування у громадян свідомого ставлення до власної безпеки, висвітлення проблеми трафікінгу, привернення уваги киян і гостей нашого міста до проблем рабства, торгівлі людьми, акцентування уваги на ризиках нелегального працевлаштування та правилах безпечної міграційної поведінки, поширення інформації щодо взаємодії урядових і неурядових організацій у наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

У заході взяли участь студенти КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого, актори студії Київського Академічного театру ляльок; спеціалісти 10 районних у м. Києві держадміністрацій, відповідальні за проведення процедури встановлення статусу особи, що постраждала від торгівлі людьми; представники партнерських громадських організацій і соціальних служб столиці; волонтери.
У рамках акції представлено інформаційний перфоманс«Attention! ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ-2017!», створений на добровільних засадах акторами та режисерами студії при Київському Академічному театрі ляльок і незалежними митцями Катериною Лук’яненко, Олександром Мартиненком та іншими майстрами-лялькарями КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого. Центром художнього рішення цьогорічного перфомансу стало ПАВУТИННЯ, яке досить влучно передало образ засідки-пастки, що була розставлена змовниками, заради наживи, готовими переступити через людяність, закони та суспільні норми.

Соціальними працівниками мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва проведено експрес-опитування пересічних громадян щодо поінформованості про проблему торгівлі людьми.

Також організовано виставку дитячих робіт «Будь обережним! Торгівля людьми ‒ це може трапитися з кожним!»;д ійство з випуском у небо кульок з символікою акції; інформаційні макети на каркасі із зображенням українських зірок; розповсюдження інформаційних матеріалів з питань попередження та протидії торгівлі людьми; розповсюдження браслетів з символікою акції; консультативний куточок за участю фахівців (експертів) у сфері протидії торгівлі людьми.

Захід фокусувався на актуальних проблемах і тенденціях торгівлі людьми в Україні, що набули гучності протягом останніх років, серед них – тема «кур’єрів-експедиторів», примусова військова служба, продаж дітей та ін.

Як і минулого року, кияни та гості столиці, яких зібралося понад тисяча осіб, виявили жвавий інтерес до цьогорічної акції. Перехожі уважно слухали, активно брали участь в експрес-опитуванні та з зацікавленістю вивчали інформаційні матеріали щодо проблем рабства та торгівлі людьми, які роздавали волонтери.

Попри грозові дощі протягом усього дня, з доброї волі небесного покровителя нашого міста Архистратига Михаїла, під час нашої акції негода відступила і не завадила провести захід на найвищому рівні, про що свідчать позитивні відгуки пересічних громадян.

 

PostHeaderIcon Молитва милосердя та любові

27 липня 2017 року в рамках проведення урочистостей, присвячених Дню пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира та черговій річниці Хрещення Русі, в Києві на Володимирській гірці за ініціативи ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство» , настоятеля Храму Святих мучеників Адріана і Наталії протоієрея о.Романа (Матюшенко), настоятеля Храму святого Валерія о. Євгенія (Нікітіна) та інших священників молебна на Володимирській гірці відбулася молитва за наших співвітчизників, які стали жертвами торгівлі людьми, за тих, кого обманом привезли до іншої країни, іншого міста з метою експлуатації їхньої праці, за дітей, за жінок, які стали жертвами сексуального рабства; за звільнення тих, хто був шляхом введення в оману перенаправлений вербувальниками на територію іншої країни для подальшого залучення до кримінального бізнесу, і наразі перебуває під слідством чи за гратами, за їхні душі; за відкриті серця людей ‒ родичів жертв торгівлі людьми, за тих, хто кожного дня рятує людей, які потрапили в рабство, і допомагає їм повернутися на Батьківщину.

Ця молитва сповнена співчуттям, співпереживанням і милосердям.

Сьогодні відбувається багато зла, експлуатації, принижень, які відчувають жертви торгівлі людьми. Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку Української держави, Національної поліції України в напрямі протидії торгівлі людьми, сотні українців потрапляють в тенета торговців людьми.Торгівля людьми є злочином, щодо якого ми не можемо залишатися байдужими.

ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство» висловлює свою солідарність з усіма тими українцями, які стали сучасними рабами.

У тісному партнерстві з духовенством як одним із суб’єктом взаємодії  Національного механізму взаємодії, будемо  і надалі молитися за жертв торгівлі людьми, будемо шукати шляхи, як протидіяти цьому явищу і як допомогти постраждалим, акцентуючи увагу на попередженні та наданні допомоги жертвам торгівлі людьми. 

 

PostHeaderIcon Рішучі кроки до протидії трудовій експлуатації

За ініціативи заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович і Спеціального представника та координатора ОБСЄ з протидії торгівлі людьми, за підтримки Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, урядів Канади та Німеччини 06‒07 липня 2017 року в м.Києві пройшла Міжнародна конференція «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації».

konferencia proty trudovoi ekspluatacii 01

Участь у заході взяли представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, члени парламенту, представники ОБСЄ, координатори проектів ОБСЄ в Україні, керівники структурних підрозділів, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, обласних державних адміністрацій, керівники регіональних управлінь Державної служби України з питань праці, представники міжнародних та громадських організацій, Посольства США в Україні, Федерації професійних спілок України, міжнародні експерти та члени нашої організації (Грищенко Н. , Бойко І.).

Заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович у своєму виступі поінформувала присутніх про основні тенденції злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, викликах у цій сфері, зокрема про втягнення українців до злочинної діяльності (перевезення наркотичних речовин), а також про те, як реалізуються Україною міжнародні зобов’язання у сфері торгівлі людьми.
Представники Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ розповіли про ситуацію в Україні з розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Міжнародні експерти акцентували увагу на тенденціях в даному питанні, статистиці в різних регіонах світу, законодавчій базі і способах переслідування злочинців, відзначили значне покращення ефективності роботи правоохоронних органів у галузі виявлення та розслідування злочинів з торгівлі людьми. Учасники конференції мали змогу ознайомитись з досвідом у напрямку протидії трудовій експлуатації таких країн, як Бельгія, Велика Британія та Нідерланди. Йшлося також про досвід країн-учасниць ОБСЄ у вирішенні зазначеної проблеми: роль інспекторів контролю умов праці у виявленні жертв трудової експлуатації, їх співпрацю з іншими структурами під час розслідування випадків торгівлі людьми.

Також, учасники мали змогу попрацювати в групах над трьома блоками питань:

  1. Профілактика, виявлення та реагування на внутрішню торгівлю людьми з метою трудової експлуатації.
  2. Попередження, виявлення та реагування на залучення іноземних громадян в торгівлю людьми з метою трудової експлуатації.
  3. Попередження, виявлення та реагування на транснаціональну торгівлю людьми з метою трудової експлуатації через посередників, які пропонують працевлаштування за кордоном.

konferencia proty trudovoi ekspluatacii 02

Конференція стала унікальною платформою для посилення взаємодії між структурними підрозділами обласних державних адміністрацій, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, підрозділами Національної поліції, прокуратури, суддями, інспекторами з праці, громадськими організаціями.

 

PostHeaderIcon Співпраця заради гармонії в суспільстві

14 грудня 2016 року Голова правління громадської організації «Фундація «Гармонізоване суспільство» Н. Грищенко та юрист І. Бойко взяли участь у роботі круглого столу «Партнерство заради рівності», організованого ВБО «КОНВІКТУС Україна» за сприяння МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Місцем проведення круглого столу стала Подільська районна в місті Києві державна адміністрація. Захід відбувся за підтримки проекту «Розбудова потенціалу з метою реалізації якісних гендерно-чутливих інтервенцій зі зменшення шкоди в Україні».

Учасниками заходу стали представники Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення, неурядових громадських організацій Подільського району.

Основною темою обговорення було вирішення проблем застосування гендерно-чутливого підходу у роботі організацій міста та країни. Надання соціальних послуг особам, які потрапили у складні життєві обставини, стали жертвами злочинів, у результаті яких було порушено їхнє право на гідність, піддавалися злочинній експлуатації, у тому числі на гендерній основі, є питанням опікування не лише державних органів, органів місцевого самоврядування, а й громадських організацій.IMG 1839

Детальніше...

 
Більше статтей...